Kodune õige näonaha hooldamine on väga oluline. Nii suureneb ka salongihoolduste toime. Igapäevane naha hooldamine ei võta vastupidiselt levinud arvamusele palju aega – vast 2 minutit nii hommikul kui ka õhtul. Rutiini saamine ja harjumuse tekkimine on siin tavaliselt palju raskem, et leida vajaminev aeg iseendale.
Õige naha hooldus koosneb kolmest osast: puhastamine, toniseerimine ja niisutamine. Kõik on võrdselt olulised, kõiki tehakse nii hommikul kui ka õhtul.
Puhastamine – nahalt puhastatakse tolm, meik, rasu ja muu mustus. Õhtul on eriti oluline maha võtta igasugune meik. Naha puhastamiseks on laias laastus kaks moodust – veega ja veeta. Veega pesemises pole midagi keerulist – pesuvahend masseerida nahale ja seejärel sooja veega maha pesta. Veega pesemine sobib paremini rasusema naha korral. Puhastada on vaja ka kuiva näonahka ning siin sobib veeta meetod paremini, kuna vesi (eriti kare vesi) on kuivatava toimega. Veeta puhastatamiseks masseeritakse nahale puhastuspiim, mis pärast salvrätiga eemaldatakse. Siin on eriti oluline ka toniseerimine.
Toniseerimine – nahalt eemaldatakse viimased mustuse ning puhastusvahendi jäägid ning valmistatakse ette kreemi peale kandmiseks. Pärast veega pesemist tasakaalustab toniseerimine naha ph, mis tänu veega kokkupuutele lüüakse kõikuma. Pärast piimaga puhastamist eemaldab toonik või näovesi ka viimased puhastusvahendi jäägid. 
Niisutamine – vastavalt naha tüübile kreem kas toidab, niisutab, matistab, rahustab, pinguldab, värskendab nahka. Ei ole olemas nahatüüpi, mis kreemi ei vajaks, on vaid vale kreem. Tihti arvatakse, et rasune nahk kreemi ei vaja, kuna toodab juba piisavas koguses rasu, et olla niisutatud. Siiski on hea sellisel juhul kasutada kas matistavat või rasueritust tasakaalustavat kreemi. Ka ei pea nahk kreemist “puhkama”, kuna nahk puhkabki kõige paremini õige kreemiga. 
Lisaks neile kolmele igapäevasele sammule põhjalikumaks naha hoolduseks on koorimine ja erinevad maskid. Koorida võiks nahka korra nädalas (kuiv ja tundliku naha puhul kord 10 päeva tagant, rasuse nahaga võib koorida 2 korda nädalas).  Koorija tuleks valida vastavalt nahatüübile. Üldiselt, mida suurema kooriva teraga koorija, seda rasusemale nahale see mõeldud on. Tundlikule nahale sobivad paremini ensüümkoorijad, milles tavaliselt koorivaid teraksei polegi. Pärast koorimist mõjuvad maskid paremini, kuna surnud naharakud on eemaldatud ja toimeained saavad imenduda sügavame nahakihtidesse. Rasusemale nahale sobivad koorivad ja rasu imavad savi- ja mudamaskid, kuivale toitvad kreemmaskid, normaalsele värskendavad ja niisutavad maskid.